דיעות

איפה ראשי האופוזיציה מאת: נינה פריש – פעילת שלום

ציפי לבני? אבי גבאי? יאיר לפיד? קרא לוועדת החוץ והביטחון “נגד נתניהו שמוביל לאסון” – אלון גלעדי, יו”ר מפלגת “אני ואתה”…

ביבי מכין מלחמות – גם בסוריה-לבנון-איראן-רוסיה, גם ברצועת עזה, וגם בהקדמת בחירות לכנסת… הכול – רק להרחיק את המשפטים נגד “רעייתו” ונגדו.

והאופוזיציה? ממשיכה רק במלחמות פנימיות…

אבי גבאי שובר את שיאי המלחמות הפנימיות, אפילו מול “הרשימה המשותפת” ומרצ… אז חבר מפלגת העבודה התמודד 3 פעמים בבחירות הפנימיות לכנסת, תמיד הפסיד, ועכשיו הקים אלון גלעדי מפלגה חדשה: “אני ואתה – מפלגת העם הישראלית”… אם אתן פה פרסום להכרזתו השבוע – בטח יצליח הפעם, נכון?… אז הנה:

“בעקבות נאומו של נתניהו באו”ם פנתה מפלגת ‘אני ואתה’ בבקשה לכנס בדחיפות את ועדת החוץ והביטחון על ועדות המשנה שלה, ולדון בפומבי ובחשאי, בהתאמה, בעניין מדיניות ממשלת נתניהו בסוגיה האיראנית, ובדיקת מוכנות צה”ל למלחמה הבאה, ובמיוחד בכל הנוגע לתחום היבשתי ותחום העורף.

“בד בבד התבקשה הוועדה להידרש באורח ענייני ומעמיק לקונספציית ההפצצות החוזרות ונשנות בעומק סוריה בשם אסטרטגיית ‘מניעת התבססות איראן בסוריה’, ודברי הרהב הנלווים לה שוב ושוב, לרבות דברי הרהב בדבר הרחבת פעילות זאת, בכלל ובפרט לאחר הפלת המטוס הרוסי והשלכותיו.

“בקשה זאת הופנתה לוועדה בהעדר אופוזיציה כלשהי בנדון, ועל רקע הודעת ראש הממשלה באו”ם כי פעילות צה”ל תימשך גם במדינות נוספותומנגד הודעת הרמטכ”ל כי הוא ממנה בודק פנימי של צה”ל בעניין מוכנותו של הצבא למלחמה“.

טוב – אז יש ביבי, יש מלחמות, ויש מפלגה חדשה. אז עכשיו באופוזיציה הכול בסדר?…

אהוד ברק – קום דבר!

published in on the left side magazine

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*