חדשות

אלפים התפנו מבתיהם, שדות תעופה נסגרו: בתאילנד מתכוננים ל”פבוק”

עוצמת הסופה הטרופית במדינה עשויה להגיע לרוחות של עד 80 קמ”ש. החזאים המקומיים הזהירו את התושבים וקראו להם למצוא מחסה. בנוסף, כפרים במחוזות פטאני וסונגקלה הוצפו, יותר מ-6,000 תושבים פונו למקלטים בנאקון סי טמרט ושדה התעופה במקום נסגר וכך גם בסוראט-תאני

הסערה הטרופית הראשונה בתאילנד מזה 30 שנה, צפויה להגיע היום (שישי) למדינה יותר מ-6,000 בני אדם פונו למקלטים. בנוסף הושבתו ונסגרו שני נמלי תעופה בנאקון סי טמרט ונמל התעופה בסוראט-תאני. הסופה “פבוק” מביאה עימה גלים גבוהים לכיוון מפרץ תאילנד לפני שתפגע במחוז הדרומי נאקון סי טמרט ועשויה להתפתח לעוצמות רוחות של עד 80 קמ”ש.

נציגים של השרות המטיאורולוגי התאילנדי מזהירים מפני רוחות חזקות ב-15 מחוזות בדרום תאילנד, “הרוחות החזקות צפויות להביא לגלים בגובה של 3 עד 5 מטרים בים אנדמן, על כל הסירות להישאר קשורות לחוף”, אמרו בשירות היום.

במהלך הימים האחרונים, פונו מבתיהם מעל ל-6,000 איש מנחון סי טאמראט, כמו גם ממחוז פאטאני, סונגקלה ויאלה, כך דיווחה המחלקה למניעת אסונות ומפגעים.

משרד החוץ בירושלים קרא למטיילים לנקוט זהירות ולפעול בהתאם להנחיות הרשויות.

גל מתרסק לאורך החוף במהלך גשמים כבדים לקראת הגעתו של פבוק בדרום המדינה (צילום: רויטרס)

אנשים יושבים במסעדה במהלך גשמים כבדים כמו סערה טרופי, פבוק , בדרך לקו סמוי (צילום: רויטרס)

נמל התעופה של סורט תאני יושבת גם היום ועד יום שבת, וטיסות בוטלו על ידי נוק אייליינס, ליאון אייר ותאילנדי סמייל, חברת בת של חברת התעופה הלאומית התאילנדית.

במקביל, הופסקו גם שיט המעבורת אל קוסאמוי וממנו, מה שעלול לגרום לתיירים רבים להיתקע באי. השירות המטאורולוגי הזהיר מפני גשמים כבדים ורוחות חזקות בכמה מחוזות, כולל באיים הפופולריים סמוי, פוקט וקרבי.

כמה מלונות דיווחו על עזיבות מוקדמות של אורחים ואמרו כי הם ערוכים לסופה. “מאז הבוקר הכנו שקי חול ומיגנו את חלונות הזכוכית”, סיפרה אמפוואן טאופנג, מנהלת מלון בקו סמוי. “הכנו גם ערכות עזרה ראשונה, לפידים, מים, מזון ודלק עבור הגנרטור של המלון”. היא הוסיפה כי מנהלי מלונות אחרים עשו הכנות דומות.

סירות דיג נראות עוגנות בנמל לקראת הסערה הטרופית פבוק (צילום: רויטרס)

היערכות לקראת הסופה, בסונגקלה, תאילנד (צילום: אי-פי)

חברת PTT Exploration and Production Pcl אמרה כי היא עצרה את הפעילות בשניים משדות הגז הגדולים ביותר במפרץ תאילנד. “המשימה המידית והדחופה בויתר שלנו היא לעשות כל שביכולתנו כדי להבטיח את ביטחונם של אנשי הצוות”, מסרה החברה.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*