פוליטיקה

גרמניה: נחשף תא-ניאו נאצי במשטרה בעיר שטוטגרט

חמישה שוטרים בעיר פרנקפורט חשודים בהקמת תא ניאו-נאצי אחרי שהשיגו גישה למידע חסוי על עורכת דין בכירה ממוצא טורקי והשתמשו בו כדי לאיים עליה ברצח התינוק שלה. החמישה – ארבעה שוטרים ושוטרת – הושעו מתפקידם, עם חקירת הטענות שהם הסיתו לשנאה בין-גזעית ושיתפו תמונות עם סמלים נאציים, בניגוד לחוק.

החקירה החלה אחרי שעורכת הדין סדה בסאי-יילדיז, המייצגת קורבנות של אלימות ניאו-נאצית, דיווחה על איומים נגד בתה בת השנתיים. לפי העיתון “פרנקפורטר נאו פרסה”, היא קיבלה באוגוסט פקס מאיים מארגון שמכנה את עצמו “NSU 2.0”. ה-NSU המקוריים, המחתרת הנציונל-סוציאליסטית, היו שלושה ניאו-נאצים שרצחו מהגרים טורקים בטרם נתפסו לפני כעשור.

היא סיפרה כי היא הייתה רגילה לקבל איומים מאנשי ימין קיצוני ולרוב התעלמה מהם, אולם “הפעם זה הלך רחוק מדי”. בפקס היו רשומים שמה של בתה והכתובת המלאה של ביתם. “לא הצלחתי להבין מאיפה הם קיבלו את המידע, ולכן פניתי למשטרה”, אמרה.

שוטרים בעיר קמניץ במהלך הפגנות של הימין הקיצוני, אוגוסט (צילום: רויטרס)

חקירה פנימית במשטרה העלתה כי המידע הפרטי הגיע ממחשב בתוך משטרת פרנקפורט. בהמשך החקירה החרימו התובעים דיסקים קשיחים וטלפונים סלולריים של חמשת השוטרים. מהחומרים עלה כי הם שיתפו לעתים קבועות תמונות של היטלר ושל סמלים נאציים אחרים בקבוצת ווטסאפ.

על אף שהסצינה הניאו-נאצית מתרכזת בעיקר במזרח גרמניה, גם בפרנקפורט ובמדינת המחוז האסה שבה היא שוכנת יש התחזקות של הימין הקיצוני. בסוף החודש שעבר החרימה המשטרה כלי נשק ותמונות של היטלר ממסעדה שלפי החשד שימשה מקום מפגש מרכזי לפעילים ניאו-נאציים מקומיים.

  • שתף

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*