חדשות

דיווח: בן סלמאן שוקל פסגה עם טראמפ ונתניהו

כלי תקשורת שונים טענו כי נסיך הכתר הסעודי הציע לארגן פגישה משולשת עם נשיא ארה”ב ורה”מ • הסיבה: חשש מאיראן ופרשת חאשוקג’י

נסיך הכתר הסעודי, מוחמד בן סלמאן // צילום: אי.פי.איי

יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, שוקל ברצינות לקיים פסגה משולשת בהשתתפותם של ראש הממשלה , בנימין נתניהו ונשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, כך דווח באתר החדשות “מידל איסט איי”.

בדיווח נכתב כי בן סלמאן שוקל לקיים וועידת פסגה, שתשנה את חוקי המשחק, בסגנון פסגת קמפ דיוויד, בהתייחסות לפסגה שהביאה לשלום בין ישראל ומצרים.

על פי הדיווח, בן סלמאן מתכוון לקיים את הפסגה כחלק מסדרת מאמצים מדיניים שנועדה לשפר את תדמיתו שלו ושל ארצו בעולם לאחר פרשת רציחתו של העיתונאי ג’מאל חאשוקג’י בקונסוליה הסעודית באיסטנבול על ידי השירות החשאי הסעודי.

בדיווח נטען כי בן סלמאן מעוניין לשפר את היחסים עם ארצות הברית ועם ישראל לקראת עימות אפשרי עם איראן במפרץ הפרסי ובשל דאגתו מהשפעתה הגוברת של טהרן בעולם הערבי.

המאמץ המיוחד מגיע לאחר ההצלחה הדמוקרטית בסנאט בארצות הברית להביא לגינויו של בן סלמאן בעקבות פרשת הרצח. המהלך כלל גם סנאטורים רפובליקנים שהצביעו לגינויו של בן סלמאן, לאחר שנחשפו על ידי השירות החשאי לראיות המפלילות בפרשה.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*