פוליטיקה

דניס רודמן מציע לתווך בין ארה”ב לצ.קוריאה

על רקע המתיחות בין שתי המדינות, כוכב הכדורסל שביקר בעבר מספר פעמים בפיונגיאנג ונמצא בקשר אישי עם קים ג’ונג-און אמר כי הוא מוכן “לפתוח דלתות כדי שכולם יוכלו להסתדר ביחד”

כוכב הכדורסל לשעבר דניס רודמן אמר כי הוא מוכן “ליישר את ההדורים” בין שליט צפון קוריאה קים ג’ונג-און לבין ארצות הברית, על רקע המתיחות הבינלאומית באסיה בעקבות הניסוי הגרעיני של פיונגיאנג בשבוע שעבר. רודמן, שביקר בעבר פעמים רבות בצפון קוריאה, סיפר בתוכנית טלוויזיה בריטית כי הוא נמצא בקשר טוב עם קים ואף בילה איתו במספר הזדמנויות.

דניס רודמן וקים ג’ונג און צילום: EPA

“קים ואני נפגשנו הרבה ובילינו ביחד כל הזמן. צחקנו, שרנו קריאוקי, רכבנו על סוסים ויצאנו לסקי. לא דיבנרו הרבה על פוליטיקה וזה דבר טוב”, אמר רודמן. עוד הוסיף שחקן העבר כי הוא אינו מנסה להגן על קים ועל מדיניותה התוקפנית של צפון קוריאה: “אני לא אוהב אותו, אני רק רוצה לנסות לפתוח דלתות ולחזק את הקשרים בין כולם כדי שכולם יסתדרו ביחד”.

דניס רודמן עם שר הספורט של צפון קוריאה צילום: AP

רודמן ביקר לאחרונה בצפון קוריאה בחודש יוני השנה, שם נפגש בין השאר גם עם שר הספורט של המדינה, קים איל-קוג, לו העניק עותק מספרו המצליח של הנשיא דונלד טראמפ “אומנות העסקה”. הוא ערך ביקור נוסף במדינה המבודדת בשנת 2014.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*