Uncategorized

הדלפה סורית טוענת: "הממשל הסורי מאחרי הפגנות הגבול"

בימים אלה, פרסמה קבוצה אופוזיציונית בסוריה מסמך המוכיח שהמהומות בימי ה”נכבה” וה”נכסה”, היו יזומות ומאורגנות על ידי השלטונות הסורים עצמם. עוד טוענת האופוזיציה, בטענה שאינה מגובה על ידי המסמך, שמשתתפי ההפגנות, קבלו שכר על השתתפותם.

מיכאל ווייס, דובר קבוצת “רק עיתונות”, פרסם מה שנראה כמסמך אוטנטי מודלף, המתאר כיצד סייעו השלטונות הסוריים באופן פעיל, ביצירת העימותים האלימים על הגדר, כדרך להשיח את הדעת מההתנהגות הברוטאלית של הממשל כלפי אזרחיו המתקוממים.

לפניכם צלום המסמך המקורי ותרגומו:

אומר המסמך:

אחרי ישיבה דחופה ביוזמת וועדת הביטחון, ביום שבת, בנוכחות ראש עיריית אל- קונייטרה, סגן הרמטכ”ל של הכוחות המזוינים, המייג’ור ג’נרל אסאף שאווקט וראש המודיעין הצבאי וביטחון הפנים המחוזי, הוחלט כלהלן:

כל פעילויות האבטחה של הצבא ויחידות אחרות במחוזות אין – אל – טינה ואל – קונייטרה הישנה, מצווים בזאת לאפשר מעבר חפשי לכל 200 כלי הרכב, (47 נוסעים לרכב) שמספרי לוחות הרישוי שלהם מצורפים בזה. כלי הרכב הנ”ל, מיועדים להגיע ביום ראשון, ה15 למאי2011, בשעה 10:00 בבוקר.אין לעצור את כלי הרכב עד הגעתם למקום חזית ההגנה.

הרשות נתונה בזאת לציבור המגיעים, לחצות את קווי הפסקת האש עם ישראל, לעבר מג’דאל שאמס הכבושה ולהתקבץ מול משרדי וכוחות האו”ם במקום. אין התנגדות שאף יירו כמה יריות באוויר.

קפטן סאמר שאהין מאגף המודיעין הצבאי, ממונה בזאת להובלת הקבוצה המיועדת לפרוץ פנימה ולחדור עמוק לשטח הסורי הכבוש ברמת הגולן בנתיב מוגדר, שימנע משדות המוקשים.

חשוב ביותר לוודא, שאיש לא יישא תעודה צבאית מזהה או נשק בעת החדירה ושתשמר בקפדנות אווירת אי האלימות והספונטניות של המחאה.

וועדת הביטחון המחוזית מצויה בקשר רציף ובתאום תמידי עם וועדת הביטחון העליונה.

מי ייתן ותהיו מקור לשגשוג עבור העם והמפלגה.

ד”ר חליד  מאש – הדייה

ראש עיריית אל – קונייטרה

 

“אנחנו חושבים”, אומרים אנשי “רק עתונות”, שמסמך זה מדבר בעד עצמו. אבל האם התקשורת תטרח לפרסמו? האם יש סיכוי שאלה המדווחים שהמחאה הייתה ספונטנית ושהיא אורגנה בכוחו של ה”פייסבוק”, בשם מה שהם קוראים “האביב הערבי”, יתחילו אולי לפקפק בהנחות הבסיסיות שלהם”?

תימוכין לנאמר במסמך אפשר לקבל מדו”ח אנשי האו”ם שהיו במקום האירוע : “כ 4000 מפגינים, רובם פלסטינים, התאספו ברמת הגולן ביום השנה להצהרת העצמאות של מדינת ישראל ב1948. כ 300 מתוכם חדרו דרך הגדר, לצידו הישראלי של הגבול, על אף נוכחותה של המשטרה הסורית במקום ודרך שדות מוקשים לא מסומנים.

דו”ח או” נוסף אומר: “ב 5 ליוני, קבוצה המורכבת ברובה מפלסטינאים צעירים לא חמושים, התאספה בשני מקומות ברמת הגולן, סמוך לגבולות הפסקת האש. על אף נוכחות כוחות בטחון סוריים שצפו מן הצד, המפגינים ניסו לחצות את קווי הפסקת האש בשני האתרים”.

על רקע הלחץ הבינלאומי על סוריה, בעקבות התנהלותה מול אזרחיה, לא ברור אם הדוחו”ת הנ”ל, המגבים חד משמעית את הגירסאות הישראליות, (לשם שינוי), מיועדים בעצם כדי להוסיף לכובד ההאשמות כנגד הממשל הסורי או שהם מבטאות את פני הדברים, כפי שהיו באמת. לאו”ם פתרונים.

שמואל אביב

Your Comment/התגובה שלך