חדשות

ה”ניו יורק טיימס” התנצל שוב על הקריקטורה האנטישמית מאת אלי לאון

העיתון פרסם התנצלות בחשבון הטוויטר הרשמי • “מצטערים עמוקות, המעשה לא מקובל” • הם האשימו עורך בודד שקיבל החלטה שגויה: “מדובר בתהליך פגום

הקריקטורה כפי שפורסמה ב”ניו יורק טיימס”

העיתון “ניו יורק טיימס” פרסם הערב (ראשון) בחשבון הטוויטר הרשמי הבהרה נוספת על הקריקטורה האנטישמית שפורסמה במהלך סוף השבוע.

בניגוד להבהרה המקורית שלא כללה התנצלות, בעיתון התנצלו הפעם על הפרסום הגזעני. “אנו מצטערים עמוקות על פרסום הקריקטורה הפוליטית האנטישמית ביום חמישי שעבר בגרסת הדפוס הבינלאומית של העיתון. איורים שכאלה תמיד מסוכנים, ובעידן שהאנטישמיות נמצאת בעלייה ברחבי העולם, המעשה עוד יותר לא מקובל”.

בעיתון ציינו שהם חקרו את נסיבות הפרסום והגיעו למסקנה כי “תהליך פגום” – עורך בודד שעבד ללא פיקוח ראוי ביצע את ההחלטה. “הנושא נמצא עדיין בבדיקה, ואנחנו בוחנים את הנהלים הפנימיים ואת ההכשרות. אנחנו צופים שינויים משמעותיים”.

בקריקטורה הפוגענית מוצג ראש הממשלה בנימין נתניהו ככלב נחייה, שלצווארו תליון מגן דוד, המוביל את נשיא ארה”ב טראמפ, המתואר באיור כאדם עיוור חובש כיפה.

הקריקטורה הופיעה בעמוד הדעות במהדורה הבינלאומית, לצד מאמר של הפרשן תומס פרידמן, שמבקר את מדיניות ההגירה של ממשל טראמפ. מתחת לאיור לא הופיע שום כיתוב וכלל לא ברור הקשר בינה לבין המאמר.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*