חדשות

העימותים ועשרות ההרוגים: נערכים ליום נוסף של הפגנות אמיר בוחבוט ומאיה הורודניצ’אנו

המוני פלסטינים צפויים להגיע גם היום לגבול הרצועה ולהפגין לציון יום הנכבה. אתמול נהרגו 59 מפגינים ויותר מ-2,770 אחרים נפגעו במהלך ההפגנות במחאה על העברת השגרירות האמריקנית לירושלים, ביום הקטלני ביותר ברצועה מאז “צוק איתן” ב-2014

כוחות הביטחון נערכים היום (שלישי) ליום נוסף של הפגנות בקרבת הגבול עם רצועת עזה, לציון יום הנכבה, במלאות 70 שנה לסיום המנדט הבריטי ולהקמת המדינה. אתמול נהרגו 59 פלסטינים ויותר מ-2,770 אחרים נפגעו בהפגנות בגבול הרצועה, שפרצו במחאה על העברת השגרירות האמריקנית לירושלים, שהושלמה בטקס חגיגי בבירה. זה היה היום הקטלני ביותר בעזה מאז מבצע “צוק איתן” בשנת 2014.

צה”ל מסר אתמול כי לפחות 40 אלף פלסטינים הפגינו ב-13 מוקדים לאורך הגדר והשתמשו באמצעים אלימים. עוד נמסר כי שלושה מחבלים שניסו להניח מטען חבלה על הגדר באזור רפיח נורו ונהרגו. חיל האוויר תקף אתמול לפחות שבע עמדות של חמאס, בהן חמש מטרות במחנה אימונים בצפון הרצועה.

מפגינים בגבול הרצועה, אתמול (צילום: רויטרס)

עימותים אלימים בעזה – עדכונים שוטפים

9:13 במערכת הביטחון תגברו כוחות ברחבי הגדה מחשש לפיגועים או הפרות סדר גדולות. גם בירושלים נשמרת כוננות גבוהה. המשטרה מתגברת כוחות ויותר מאלף שוטרים פרוסים ברחבי העיר.

8:55 ועדת המעקב של ערביי ישראל החליטה לקיים שביתת מחאה ביום רביעי ולארגן הערב שלוש הפגנות. השביתה תכלול את בתי הספר, השירותים הציבוריים, רשויות מקומיות ועוד.

7:30 משרד הבריאות הפלסטיני מסר כי בין ההרוגים אתמול בהפגנות באזור הגדר גם תינוקת בת שמונה חודשים ששאפה גז מדמיע. ההודעה על מותה הביאה את מניין ההרוגים ל-59.

7:25 מעבר כרם שלום ייפתח הבוקר בשעה 8:00 להעברת סחורות בלבד. על פי הנחיות משרד הביטחון יועברו סחורות שאינן מוצבות על משטחים אך לא יועברו דלקים ותערובות, בשל הנזקים שנגרמו למסועים במעבר בעקבות הצתתו ביום שישי.

01:00 דיווח בסוכנות הידיעות הצרפתית: ארצות הברית דחתה קריאה לחקירה עצמאית באו”ם בנושא האירועים בעזה.

00:08 משרד הבריאות הפלסטיני הודיע כי מניין ההרוגים בהפגנות בגבול הרצועה עלה ל-58. 2,771 בני אדם נפגעו.

23:29 שר הביטחון אביגדור ליברמן אישר את המלצת צה”ל ומתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף כמיל אבו רוקון לפתיחתו מחדש של מעבר כרם שלום.

אתמול התכנסו בכיכר רבין עשרות אלפי ישראלים למופע מוזיקה. בעזה, לעומת זאת, התכנסו אלפים כדי לחדור לישראל לפעולות טרור. זה ההבדל בין תרבות החיים של ישראל לתרבות המוות של חמאס בעזה

העימותים ועשרות ההרוגים: נערכים ליום נוסף של הפגנות אמיר בוחבוט ומאיה הורודניצ’אנו

הפגנות ברצועה, אתמול (צילום: רויטרס)

23:11 עבדאללה מלך ירדן הזהיר בשיחה עם נשיא צרפת עמנואל מקרון כי “להעברת שגרירות ארצות הברית לירושלים יהיו השלכות מסוכנות על היציבות ועל הביטחון במזרח התיכון. הדבר יעורר התנגדות בקרב מוסלמים ונוצרים”.

22:46 טורקיה הודיעה כי תחזיר להתייעצות את השגריר בישראל. הנשיא רג’פ טייפ ארדואן אמר כי “ישראל היא מדינת טרור שמבצעת רצח עם”.

21:28 האו”ם הביע דאגה מההסלמה בעזה, וקרא לישראל לרסן את כוחה ואת השימוש בירי חי. מנגד, אמרו בארגון כי לחמאס ומנהיגי המחאה יש אחריות למנוע אלימות ופרובוקציות.

21:21 הבית הלבן גינה את חמאס: לישראל יש את הזכות להגן על עצמה

21:10 מניין ההרוגים במהומות עלה ל-55, מתוכם 7 מתחת לגיל 18.

(

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*