הוליווד

הצצה: מה באמת קורה בעולם הזוהר/ערן סויסה

המסיבות, המעריצות, הפיתויים והטעויות • “ככל שאתה קרוב יותר לזמר, ככה תקבל יותר הצעות מבחורות”

 

 Slider (36)

לא אחת היו גם נזרקות הערות בסגנון של ‘מה הייתי עושה לו, איך הייתי עושה אותו’. זה דבר שבשיגרה”, מספר שדרן רדיו מצליח

צילום:

GettyImages (אילוסטרציה)

כבר שבוע מסתכלת ט’, צעירה ממרכז הארץ, מהצד על ההיסטריה סביב פרשת הזמר המפורסם, ומתקשה להבין על מה כל המהומה. “אם יזמינו אותי לחקירה אני אגיד שרק הצטלמתי איתו”, היא הרגיעה את מקורביה שיודעים על הקשר המיני שניהלה בעבר עם אותו זמר. “הבעיה היא לא שהצטלמת איתו, אלא ששכבת איתו”, אמרו לה החברים. “הם היו איתי במיטה? הם ראו? גם אמא שלי יודעת על היחסים איתו, אבל אני אכחיש כי יש לי זכות לפרטיות. גם דיברתי איתו השבוע והוא נורא מתוסכל מכל הסיפור הזה”.


יש לציין כי ט’ לא היתה קטינה בזמן המגע המיני, לו היא טוענת. “התחלתי איתו קשר כשהייתי בת 17, וזה בסדר גמור ואם זה בהסכמה אז זה חוקי”, היא אומרת לנו, זמן קצר אחרי שזיהתה את עצמה בתמונה מטושטשת שהופיעה בתקשורת. תמונה נוספת שלה בחוטיני זעיר, שצולמה בביתו של הזמר המפורסם, הגיעה לידינו.

“אני לא צריכה לראות תמונות שלי מפוזרות כל עוד אני לא מתלוננת”, היא אומרת, “אני אוהבת אותו, הוא בן אדם מקסים ותרדו ממנו. אנשים הוציאו את הסיפור הזה מפרופורציות”.

המונח השגור ביותר בעולם הרוק הוא “סקס, סמים ורוקנרול” – הפנטזיה האולטימטיבית של החופש המוחלט. הרוקרים היו הראשונים שניצלו את מעמדם לטובת השילוש הקדוש הזה. נערות פרחים זרמו לחדרי ההלבשה או המלון של כוכבי התקופה – מאלביס פרסלי, דרך הרולינג סטונס והביטלס ועד ימינו אנו – כדי לגעת באגדות ולשכב עם האלילים שלהן. אם תרצו, אפשר לקחת את זה אחורה עוד יותר, לימי הקיסרים והמלכים, ואפשר פשוט להסתכל על החינגה שעושה בשנה האחרונה ג’סטין ביבר בסוויטות ברחבי העולם.

מה חשבו ברחוב על פרשת הזמר והקטינות?

וידאו

צילום: קובי מאירי, כתבת: ליטל שמש, צילומי ארכיון: צלמי ישראל היום

חבורת לול היתה כנראה הראשונה שניצלה את מעמדה האייקוני כדי לפתח את התחביב הזה בישראל. עם השנים נוצרו כאן סלבריטאים, כוכבי במה ופליטי ריאליטי, ובמהירות התפתחה גם תופעת המעריצות שזורקות את עצמן על המפורסמים. “כל מה שאני צריך היום זה בסך הכל לרדת לבר השכונתי, ומפה זאת בסך הכל שאלה של בחירה וסינון”, מתפאר זמר מצליח, שכמו מרואיינים אחרים לא רואה בעיה בעניין. “מספיק שאשב בצד עם כוסית משקה והן כבר יגיעו לבד. במקרה הקיצוני אתחיל ליזום את השיחה, אבל מאותו הרגע ברור לאן הסיפור הזה הולך גם אם זה ייקח רבע שעה או במקרה הגרוע שעה”.

“היום הכל יותר נגיש וקל”, מוסיף זמר נוסף. “מספיק שבחורה תעשה סיבוב בשדרה ויש סיכוי גדול שהיא תיתקל במפורסם, והיום הבחורות הרבה יותר זורמות. יש בכל הגילאים ובכל הצבעים. אני יכול ללכת ברחוב ותתחיל איתי ילדה בת 16, ואחרי חמישה צעדים תתחיל איתי מישהי שיכולה להיות אמא שלה”.

מתופף של זמר ידוע נזכר כי “בהופעה אחת במועדון בתל אביב נעמדה אחת האורחות בשורה הראשונה ושרה את כל השירים בעל פה. בסוף ההופעה היא נכנסה לחדר האמנים, ואחרי שגילתה כי אשתו של הזמר שהיא רצתה נמצאת שם, היא נאלצה להסתפק באחד הנגנים”.

את הרוקנרול האמריקני החליפה כאן בארץ הדרבוקה, ואורח החיים הראוותני ומלא השופוני של חלק מנציגי המוסיקה הים־תיכונית, אבל לא רק הם, מתחבר מעולה עם בחורות צעירות בלבוש מינימלי.

להיות זמר מזרחי או רוקר זה לא רק מקצוע, זו גם דרך חיים. בחאפלות, בהופעות או במסיבות של הז’אנר הים־תיכוני מבקרים לעיתים קרובות זמרים מפורסמים בדרגות שונות. הם נוהגים להגיע לאירועים מלווים בפמליה גדולה – נהג צמוד ברכב מפואר, מנהל אישי וחברים קרובים. מהצד השני, הרוקסטאר יוותר על המכונית הנוצצת, יסתפק במקסימום שני חברים ויתהדר בסקיני ג’ינס ובהמון פאסון. “לפעמים אני חושב לעצמי, ‘כמה חבל שאני לא יודע לסלסל'”, לחש באוזניי רוקר מפורסם השבוע.

הם מגיעים לאירועים “בשביל להעביר ערב”, להגדרתם, או כדי להופיע במקום; נוכחותם מוסיפה עניין ויוקרה למסיבה. “מהרגע שהם נכנסים כל הפוקוס עליהם”, מספר יחצן מסיבות. “יש את המסיבה לפני שהם הגיעו, ויש את המסיבה אחרי שהם הגיעו; כולם נהנים, אם זה הזמר או כל מי שבסביבתו. ככל שאתה קרוב יותר לזמר, כך עולה הסיכוי שתקבל הצעות מבחורות”.

מתבייתים על בחורה או כמה

“אם זוהר ארגוב היה בין החיים הוא היה כנראה המרואיין הכי מבוקש השבוע”, משוכנע זמר ותיק שכבר מזמן הפסיק לספור את מספר הבחורות שבילה איתן, “הוא צוחק על כולנו מלמעלה”.

“הצעות מבחורות מכל הגילאים תמיד יש, תמיד היו ותמיד יישארו”, קובע שימי תבורי, שבעבר התהדר לא מעט בכיבושי הנשים שלו. “בזמנו מעריצה שהיתה רוצה להגיע אליך היתה מוצאת את הדרך שלה. לפעמים הן היו מחכות מחוץ לבית או מחכות אחרי הופעה. דור בא ודור הולך, אבל הן לא נעלמות – הן רק מתחלפות”.

גם בז’אנר הים־תיכוני שררה השבוע דממה. הזמרים, האמרגנים ומה שביניהם, שבכל ימות השנה ממש משתדלים להשוויץ ב”הישגיהם”, פתאום ירדו למחתרת. “אף אחד לא רוצה להעיר את המתים, אז כולם יעדיפו לשתוק”, הסביר אחד האמרגנים. ואלה שדווקא כן הסכימו לדבר ביקשו להישאר בעילום שם, ולא כי חלקם נשואים אלא מתוך חשש לפגיעה במכירות הכרטיסים להופעות.

האירועים האחרונים הציפו לא מעט סיפורים על מסיבות סקס שמתרחשות בדירות יוקרה, בחלקן מופקדים הטלפונים הסלולריים בכניסה על מנת שלא ידלפו ראיות מפלילות. “כשראיתי פעם אחת מה הולך בטלפון הנייד של אחד הזמרים הצעירים, נדהמתי – תמונות וצילומים מסיטואציות שקרו בכל צבע, גודל ותנוחה”, סיפר אחד המקורבים לזמרים. “הם מגיעים למסיבה, מתחילים לשיר ולשתות, ומכאן זה מתפתח לאן שהם מחליטים”.

שכן בבניין באזור המרכז שבו התקיימו מסיבות רבות מספר: “הייתי מגיע הביתה ומגלה מתחת לבניין בחורות צעירות שהגיעו מהדרום למשל, והן פשוט יושבות למטה ומחכות שייתנו להן להיכנס. במקרים רבים הן גם היו עולות למעלה”.

גם ההגדרה של “מסיבות קריוקי” השתנתה פתאום השבוע. “יש שני סוגים של מסיבות קריוקי”, מסביר משתתף באחת המסיבות. “יש מסיבות קריוקי סטנדרטיות שכולם מכירים – אבל היו גם מסיבות שהאווירה בהן היתה אחרת, האנשים מסוג שונה וכמובן, זה נגמר בצורה אחרת. במסיבות האלה נהוג לשתות הרבה, ואז מתבייתים על בחורה אחת או על כמה בחורות, וממשיכים איתן את הלילה”.

לפני כמה חודשים הוזמנה ניידת משטרה לאחת ממסיבות הקריוקי שקיימו כמה זמרים בווילה באילת, בשל תלונות השכנים על רעש. השוטרים החרימו חלק מהציוד וקנסו את בעל הבית לפני שעזבו את המקום.

יעשו הכל בשביל תמונה

“סקס עם מעריצות זה לא מאתמול ולא משלשום, ובתעשיית המוסיקה המזרחית זה קיים יותר מאשר בכל מקום אחר”, אומר האמרגן הוותיק ישראל בונדק. “הנערות הצעירות מעריצות בטירוף והן מוכנות לעשות הכל רק בשביל תמונה. תמיד יש פיתויים שקשה לעמוד בהם, גם אם מדובר במישהו שיכול להביא כל בחורה שירצה.

“הבעיה העיקרית מתחילה באנשים שהזמר מקיף את עצמו בהם, מהאמרגן ועד הנהג. אם תשים לב, האמנים שנפלו הקיפו את עצמם באנשים הלא נכונים. זמר צריך שיהיה לצידו מישהו שיידע לנהל אותו ולא לזרום איתו, ובתחום הזה הפיתויים כל כך גדולים שקשה למצוא כאלה שיעמדו בהם”.

איך יודעים לבחור את האנשים הנכונים?

“פה הבעיה. קשה מאוד למצוא כי התחרות בעולם הזה מתועבת וקיצונית ברמה כזאת שאנשים מלשינים אחד על השני. אני לא אתפלא אם מחרתיים יתגלה ששלחו בחורות כדי להפיל זמרים אחרים”.

“לי זה בכלל נראה כמו תרגיל יחסי ציבור מקצועי כדי לשים את הזמר המפורסם בכותרות”, מכריז בביטחון הזמר עופר לוי. “פעם היה זמר שטען ששתי בנות אנסו אותו, ואני נכנסתי עם חליפה לתוך ג’קוזי רק כדי לקבל כותרות. זמר אמיתי לא צריך כותרות, אלא צריך לשיר. לכולנו יש את הניסיונות. פעם זוהר ארגוב אמר לי: ‘כל עוד מדברים עליך לטוב ולרע, זה מצוין; כשיפסיקו לדבר עליך, תדאג'”.

ובכל זאת, יש חקירת משטרה ונדמה כאילו זה רציני יותר מתרגיל יחסי ציבור.

“כשהייתי בן 16 הייתי חתיך ופיתיתי מישהי בת 40, אז אין פה עבירה של המבוגרת אלא שלי. הזמר הזה שכולם מדברים עליו לא פיתה קטינות לפי דעתי. מבחינתי הבנות הן אלו שצריכות לתת את הדין. הן באו אליו לתפוס מישהו בעל שם, לכן לדעתי הוא חף מפשע. הוא לא עשה כלום ולא לקח בכוח שום דבר. הוא התפתה, לכאורה, אבל הן המפתות ובסופו של דבר הן גם רצחו וגם ירשו. את גם מוציאה שם לא טוב לבן אדם, וגם מלבינה אותו ברבים? מה נהיה פה? התשקורת אשמה בכל.

“אני מדבר מהבטן, ואם הוא היה שומר מצוות זה בכלל לא היה קורה. אם היה אוכל ושותה רק בבית שלו, אם אתה מבין למה אני מתכוון, הוא לא היה מגיע למצב הזה שגם ככה מיותר מלכתחילה”.

בהמשך לדבריו של לוי, שחווה את ההערצה וכל המלווה לה בתחילת הקריירה, יש גם לזכור כי במוסיקה המזרחית יש גם “ילדים טובים”, שלמרות שההצלחה והפרסום הגדול שלהם כלל לא הוזכרו השבוע בגל השמועות ולכולם היה ברור מדוע. “גם כשהם היו רווקים הם לא עשו שטויות, אז קל וחומר כשהם בזוגיות”, קבע הסוכן של אחד מהם.

חוזר מהבר עם חמש בנות

סקס עם מפורסמים, מסתבר, הוא עניין נפוץ וזמין. אם רק הקירות בשירותי הברים המובילים בתל אביב היו יכולים לדבר, סביר שהם לא היו מפסיקים לספר סיפורים. סוכנת של אחד מהשחקנים הלוהטים בארץ מספרת כי “הוא יוצא עם חמש בנות מהבר ובכניסה לבית הוא מודיע להן מי עולה הביתה ומי הולכת. יותר מזה, אני כבר מעדיפה לא לדעת”.

שחקן מפורסם אומר: “כל ערב, כשאני פותח את הפייסבוק, אני פשוט צריך לבחור את מי אני רוצה הפעם. אפילו בתקופות שבהן אני נמצא בזוגיות וכולן יודעות את זה, הן ממשיכות להציע לי הצעות”.

“אני זוכרת שראיתי אותו בהצגה, הוא נראה לי חמוד והתחלתי איתו”, משחזרת ל’, שהיתה בקשר עם זמר מפורסם, “הכל היה כל כך פשוט וקל, עד שבסוף כבר לא הייתי בטוחה שאני רוצה”.

“בפייסבוק אין מחסומים, הכל פתוח”, טוען פליט “האח הגדול” סער שיינפיין. “אתה לא מבין את מספר הילדות עם הסיליקון והביקיני שכותבות לי באינבוקס באופן הכי ישיר שיש. אתה מסתכל על התמונות שלהן, ואתה בשוק. ילדות שלא ייאמן שהן מצטלמות ככה; מנותחות עם ביקיני מינימלי בתמונות קלוז־אפ. זה באמת עובר כל גבול”.

מה הן מציעות לך?

“הן מנסות ליזום מפגשים. הן חושבות שעל ידי זה הן ישיגו כל מיני דברים אחרים”.

יצא לך להיפגש עם מישהי בדרך הזאת?

“אני קצת יותר שמרן ופחדן אז אני לא כזה משתולל, אבל אני מכיר כאלה שכן עשו את זה. בפייסבוק שלי יש 20 אלף איש. אני מתכתב עם המון, אני מייעץ לפעמים, וכשאני רואה שזו ילדה אני נורא נזהר”.

הגרופיות, המעריצות השרופות, הן כבר לא אותן ילדות טובות ששפכו דיו על השמלה של ירדנה ארזי. בתעשייה מדברים על בחורות, חלקן קטינות, שיעשו כמה שאפשר כדי להתקרב לכוכבים. אם ממציא המונח “אין להן דין ודיין” היה מקבל אגורה על כל פעם שהמשפט הוזכר בהקשר שלהן, הוא יכול היה להפיק בכסף מסיבת קריוקי מרובת משתתפים.

“יש חבורת בנות שמגיעות באופן קבוע לכל האירועים שבהם נמצאים הזמרים, והן יעשו הכל כדי לזכות בתשומת ליבם”, מספר אמרגן ידוע, “לא מעט בחורות בגילאים שונים היו שולחות לזמרים שאני מייצג תמונות חושפניות מאוד, אפילו עירום, כדי לגרום לו ליצור איתן קשר”.

אותם מקורבים גם ידעו לציין שם של גרופית מסוימת, שעל פי השמועות בילתה עם לפחות שלושה זמרים מובילים בז’אנר. “היא נראית טוב ותעשה הכל בשביל להיות איתם, ובלא מעט מקרים זה עבד לה”. אחת מהמעריצות, שהסתובבה בעבר עם זמרים מפורסמים, איבדה לאחרונה את הטלפון הנייד שלה, ואחד מאנשי חיי הלילה מספר כי “כשהזמרים שמעו על כך, הם פחדו שיתגלו שם תמונות שלהם”.

גם אשת יחסי הציבור הוותיקה, שרית בירן, לא הופתעה כשהפרשה האחרונה התפוצצה. “אני כל הזמן טוענת שיש המון הטרדה מינית של הבנות לזמרים. הן שולחות ידיים לבגדים ולאיברים אינטימיים, ועושות מניפולציות כדי להגיע אליהם. אני לא מגינה על אף אחד, אבל לצערי זה המצב. יש מוסר מאוד נמוך לצעירות בישראל.

“אפשר לראות ילדות צעירות מתחברות עם האמנים ולעיתים קרובות כל מה שהן עושות זה פשוט להטריד מינית את הבנים. ברור שהגבר צריך לשלוט בצרכים שלו, ולדעת לשים את הגבולות, אבל לבנות מסוימות בגיל מאוד צעיר בארץ אין דין ואין דיין”.

וזה עדיין לא הופך את העניין ללגיטימי.

“אני לא חושבת שצריך לנצל את זה מהצד השני. אני זוכרת שמאבטחים הוציאו זמר בטבעת ביטחון כי המעריצות היו קורעות לו את החולצה כדי לגעת בו. במקרים מהסוג הזה ההטרדה המינית היא דו־כיוונית. צריך להיות אדם מאוד מאוד חזק ויציב כדי לעמוד מול הפיתויים האלה”.

שדרן רדיו מצליח מספר כי מעריצות היו משאירות אצלו מספרי טלפון כדי שיעביר לזמרים, “או שהן היו שואלות אותי איך אני יכולה להגיע לזמר כזה או אחר. לא אחת היו גם נזרקות הערות בסגנון של ‘מה הייתי עושה לו, איך הייתי עושה אותו’. זה דבר שבשיגרה”.

“אלו בנות 14-17, שלא מבינות את ההבדל בין הערצה לבין התאהבות”, מספרת ל’, מנהלת פורומים של שני פליטי ריאליטי אהובים. “הן יכולות להשקיע אלפי שקלים במתנות ויעשו הכל כדי לדבר איתו בטלפון.

לכתבה המלאה הקישו

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*