חדשות

ה-Boring Company של אילון מאסק סיימה לחפור מנהרה מתחת ללאס ווגאס

מערכת ההסעה החדשנית של The Boring Company צפויה להתחיל לפעול בינואר 2022

אילון מאסק לא עוצר. היזם הבלתי-ניתן לעצירה שאחראי על SpaceX, טסלה ו-SolarCity, חוגג עכשיו ציון דרך משמעותי עבור חברת The Boring Company אותה הקים. מלבד מכירת “להביור שאינו להביור“, החברה של מאסק גם קיבלה בחודש מאי האחרון פרויקט ענק של יצירת מערכת תעבורה תת-קרקעית בלאס וגאס – והיא לא מבזבזת זמן.

בסוף השבוע פרסמה רשות הכנסים והתיירות של לאס וגאס סרטון ובו רואים את מכונת הקידוח של The Boring Company מסיימת חפירה של מנהרה אחת מתוך שתיים, של ה-LVVC Loop – מנהרות תעבורה תת-קרקעיות שיעזרו בשיפור תנועת כלי הרכב באזור מרכז הכנסים של לאס וגאס (LVCC). במרכז, הכולל כמה ביתני ענק, מתקיימות תערוכות רבות בהן גם תערוכת הטכנולוגיה הגדולה בעולם – CES.

The Boring Company של מאסק קיבלה בחודש מאי 2019 את המכרז מטעם עיריית לאס וגאס בסך 52.5 מיליון דולר שבמסגרתו התחייבה לחצוב שתי מנהרות מתחת למרכז הכנסים של העיר, ובעתיד היא צפויה לחפור מנהרות תעבורה נוספות מתחת לעיר. על פי כלי תקשורת אמריקאיים, השלמת חציבת המנהרה הראשונה – בעומק של כ-12 מטרים מתחת לאדמה ובאורך של כקילומטר וחצי – לקחה שלושה חודשים בלבד.

שיטת ההסעה של The Boring Company מתבססת על מעלית שמורידה את המכונית מהכביש אל מתחת לפני האדמה. במנהרה היא מחוברת למערכת של “פודים” שנעים על גבי מסילות במהירות של עד 250 קמ”ש. בניגוד למנהרות של רכבות תחתיות, אין צורך בתחנות מורכבות, מפלסים רבים או מנהרות רחבות, מה שהופך את תהליך החפירה לפשוט ומהיר יותר. הצפי הוא שעם השלמת פרויקט התעלות, שייחפרו מתחת למרכז הכנסים, יוכלו לשנוע עד 4,400 בני אדם בשעה מתחת לפני האדמה – מבלי לייצר רעש או לגרום לרעידות משנה על פני האדמה. על פי ההערכות של The Boring Company, הפרויקט צפוי להסתיים עד ינואר 2021, כך שאולי המערכת תשמש כבר את באי כנס CES הנערך באותו החודש. בתעלות שייחפרו ישונעו אנשים על ידי רכבי טסלה אוטונומיים שיוכלו לשנע אנשים במהירות של עד 250 קמ”ש לשלוש התחנות שיוצבו לאורך שתי המנהרות של ה-LVCC Loop. על פי האתר, הנסיעה לאורכה של המנהרה תארך דקה – לעומת רבע שעת הליכה שתצטרכו להשקיע לטובת הגעה מקצה אחד של המנהרה לקצה השני.

Your Comment/התגובה שלך