חדשות

טראמפ מחדד את המסר: “מי שמצביע לדמוקרטים – לא נאמן לישראל מאת אלי לאון”

נשיא ארצות הברית חיזק את דבריו מאתמול בנאום מול הבית הלבן והסביר כי “יהודים שמצביעים למפלגה הדמוקרטית לא נאמנים לעם היהודי ולישראל” • “אין נשיא שעשה דברים קרובים למה שעשיתי – בנוגע לרמת הגולן, ירושלים, איראן ודברים אחרים”

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ // צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ התייחס היום (רביעי) למחלוקת שנוצרה בעקבות דבריו, שלשום, על מצביעים יהודים שתומכים במועמדים דמוקרטים. לדבריו זה מצביע על “חוסר ידיעה מוחלט או חוסר נאמנות גדול”. בעקבות זאת מתנגדיו של הנשיא הרפובליקני תקפו אותו והאשימו אותו באנטישמיות.

במסיבת עיתונאים מאולתרת שהתקיימה אתמול טראמפ הבהיר את דבריו וציין תחילה כי “הייתי אחראי להרבה דברים גדולים עבור ישראל. אחד מהם היה העברת השגרירות לירושלים, הכרה בירושלים כבירת ישראל. דבר אחר היה רמת הגולן. דבר אחר, בכנות, זאת איראן. איראן היא מדינה חלשה בהרבה כרגע. אין נשיא שעשה דברים קרובים למה שעשיתי, בין רמת הגולן, ירושלים ואיראן ודברים אחרים”.

בהתייחסו לחברות הקונגרס הדמוקרטיות טראמפ ציין כי “הן אנטישמיות, הן נגד ישראל. לטליב היתה תוכנית להביך את ישראל, אני מניח שהפגישה עם סבתא שלה הוא נכון, אבל התוכנית שלה היתה רעה מאוד. הדברים שהיא ודמוקרטים אחרים אמרו. הם הפכו לפנים של המפלגה הדמוקרטית”.

טראמפ הוסיף כי “לדעתי הדמוקרטית התרחקו מאוד מישראל. אינני יכול להבין כיצד הם יכולים לעשות זאת. הם לא רוצים להעביר סיוע לישראל. הם רוצים להפסיק את סיוע החוץ לישראל. הם רוצים לעשות דברים רעים רבים לישראל. לדעתי אם אתה מצביע לדמוקרטים אתה מאוד לא נאמן לעם היהודי וחסר נאמנות לישראל. רק אנשים חלשים יאמרו דברים שונים”. טראמפ ציין כי לא שמע את הטענה כי מדובר בהתבטאות אנטישמית וחזר על טענתו לגבי חוסר הנאמנות.

בדבריו שלשום טראמפ התייחס לחברות הקונגרס הדמוקרטיות, אילהן עומר וראשידה טליב, שקראו לבחון מחדש את הסיוע הביטחוני לישראל לאחר שהם קראו לבחון מחדש את מתן הסיוע לישראל לאחר שירושלים אסרה את כניסתן לישראל.

לפני מסיבת העיתונאים, טראמפ צייץ כי “ראשידה טליב רוצה להפסיק את הסיוע לישראל. אלה הפנים החדשות של המפלגה הדמוקרטית? תקראו את ההודעות של ארבע חברות הקונגרס על שינאתן ליהודים ולישראל. שימו לב לחברת בית הנבחרים, עומר (תושבי מינסוטה הגדולים לא יסכימו לכך)”.

Your Comment/התגובה שלך