פוליטיקה

טראפ אוסר על המפלגה הרפובליקנית להשתמש בשמו \ י. כתב

טראמפ לא מרשה לאף אחד להשתמש בשמו, גם לא למפלגה שלו – המפלגה הרפובליקנית. עורכי הדין שלו שלחו לוועד הרפובליקני הלאומי – הגוף שמנהל את המפלגה הרפובליקנית, כמו גם לארגונים רפובליקנים אחרים מכתב הדורש מהם להשתמש בשם טראמפ כמו גם בדמותו באימיילים, במכתבים, ועל מזכרות וסחורות אחרות שנועדו לגיוס כספים למפלגה, וזאת ללא רשותו המוקדמת ובכתב.

מכתבים זהים נשלחו גם לועדה הלאומית הרפובליקנית בקונגרס, ולמקבילתה בסנט. ההודעה המאיימת מהנשיא לשעבר למפלגה שלו מדגישה ביתר שאת את המהומה והמשבר שחושפים סדקים עמוקים במפלגה הרפובליקנית.

על פי הדיווחים, טראמפ רותח מזעם בגין העובדה ששמו ודמותו עלולים להביע תמיכה ברפובליקנים שהצביעו בקונגרס ובסנט בעד הכוונה להדיחו. כזכור, 10 אנשי קונגרס ו 7 סנטורים הצביעו למען הרשעתו בהסתה ועידוד אירועי ה 6 לינואר בקפיטול.

הגופים הנמענים הגיבו על דרישתו של טראמפ ואמרו שבשם חופש הדיבור שבתוספת הראשונה לחוקה, הם ימשיכו להשתמש בשמו ובדמותו על אפו ועל חמתו. מקורות במפלגה אבל רמזו באופן לא רשמי שלדעתם על טראמפ להיות יותר נדיב אם הוא רוצה ומקווה להגדיל את כוחה של המפלגה. עוד הוסיפו המקורות האלה שזאת היא כנראה הדאגה האחרונה שלו – הרבה מתחת לחיזוק תדמיתו. בתגובה לתגובת המפלגה, הודיע טראמפ על הקמת “סופר פק” – גוף עצמאי לאיסוף תרומות בשם “סייב אמריקה פק”, וקרא לתורמים להעביר את תרומותיהם הישר אליו ולא למפלגה.

לפני שנבחר לנשיאות, היה טראמפ מודע היטב והגן בעוצמה על הערך הפיננסי של שמו כמקור עיקרי של הכנסה לארגון העיסקי שלו. כידוע אישור השימוש בשמו על בנינים, אתרי נופש, מגרשי גולף ומוצרים שונים תמורת עמלות נכבדות ותשלומים של מיליוני דולרים, היווה בעבר את אחד ממקורות ההכנסה העיקריים שלו, ואין לו שום כוונה לאפשר לגוף כלשהו ליצור הכנסה המבוססת על שמו או דמותו, מבלי שהוא יקבל את חלקו ברווחים.

שניות לפני שהמכתב הגיע לנמעניו, המפלגה שלחה לתומכיה אימייל עם בקשת תרומה שתאפשר את צירוף שמם לכרטיס עידוד, תודה וברכה לטראמפ.

 סימן מוקדם להצטלבות הדרכים של טראמפ והמפלגה שהוא עומד בראשה, הינו עידודו של טראמפ לקיום הליך של פריימריז, במטרה להדיח את חבר הקונגרס מאוהיו אנטוני גונזלס, שהצביע בעד הרשעתו בהאשמות נגדו בקונגרס.

גונזלס טען בזמנו שטראמפ סייע ב”ארגון ובהסתת ההמון להתקפה על הקפיטול, בניסיון למנוע את יכולתנו לבצע את התפקיד שאליו נשבענו, ולסיים את תהליך אישורו של ביידן לנשיא הנבחר. בעשותו כן, שותף טראמפ לאחריות למותם של 5 בני אדם, ולניסיון לערער את יסודות הדמוקרטיה האמריקאית שלנו”.

Your Comment/התגובה שלך