ספורט

מאיר דורון: ספורט

ליגת האנ-בי-איי בשביתה. אז קובי בראיינט פוזל לסין,

רון ארטסט רוצה להחליף את השם, ועומרי כספי מתמקם בקליבלנד

קובי בראיינט מחפש אופציות לשביתה, אולי ישחק בסין

ההודעה שפורסמה בשבוע שעבר, כי ליגת האנ-בי-איי נכנסת לשביתה בעקבות אי הסכמות בין ארגון השחקנים לבעלי הקבוצות, לא מציקה לכוכב ה’לייקרס’ קובי בראיינט.

בחוגי הספורט המקומיים רווחים בימים האחרונים שמועות, כי במידה וההסכסוך לא ייפתר והליגה האמריקנית לא תחל באוקטובר, מתכוון בראיינט לבדוק אופציות לשחק מחוץ לארצות הברית; ומכל המקומות בעולם – בסין.

על פי הידיעות, בראיינט – באמצעות סוכנו, רוב פלינקה – כבר יצר קשר עם הליגה הסינית. בשלב ראשון הם מנסים לארגן שתי קבוצות בנות תשעה שחקנים כל-אחת, אשר ייצאו למסע משחקים בשנגחאי במהלך הקיץ. הסוכן פלינקה אישר, כי במהלך הביקור ייעשה ניסיון למסד קשר בין בראיינט לקבוצה בליגה הסינית, לפחות באופן זמני.

מספר שחקנים כבר נענו ליוזמה לשחק הקיץ בסין, בהם: דרק ויליאמס, ה’רוקי’ של ‘מינסוטה טימברוולבס’ (“מעולם לא הייתי מחוץ לארצות הברית וזו יכולה להיות חוויה נחמדה”, הוא אמר לעיתון במיניאפוליס), אריק גורדון וכריס קמאן מה’קליפרס’, או.ג’יי מאי מממפיס ‘גריזלס’ וקרלוס בוזר מ’שיקגו בולס’.

גם דרק פישר של ה’לייקרס’, המייצג את ארגון השחקנים במאבק מול בעלי המועדונים, שוקל לקחת חלק בטיול למזרח הרחוק, מה שעשוי לפגוע קשות בהידברות בין הצדדים.

רון ארטסט מבקש להחליף את השם

כוכב אחר של ה’לייקרס’, רון ארטסט, מפתיע מכיוון אחר. הפורוורד הקשוח הגיש בקשה לבית המשפט בלוס אנג’לס לשנות את שמו ל…Metta World Peace. הנימוק: “סיבות אישיות”. בית המשפט ידון בבקשת ארטסט, בן ה-31, ב-26 באוגוסט. אם אכן יאושר לו לשנות את שמו, זה מה שיודפס על הגופייה שלו ב’לייקרס’.

ארטסט לא יהיה שחקן האנ-בי-איי הראשון ששמו משתנה. קדם לו לויד ברנרד פרי, שב-1981 שינה את שמו לעולם, הכינוי שהודבק לו בשל הדאנקים שהטביע ב-360 מעלות.

עומרי כספי לקליבלנד: “העניינים לא הסתדרו בסקרמנטו”

עומרי כספי, הכדורסלן הישראלי הראשון באנ-בי-איי, ישחק בעונה הבאה – אם ולכשתיפתח – בקליבלנד. הסמול פורוורד, ששיחק בסקרמנטו ‘קינגס’, נדחק בסיום השנה אל הספסל למרות כמה הופעות מרשימות במהלך העונה, שהיתה אחת הגרועות בתולדות ה’קינגס’. “העניינים לא הסתדרו בסקרמנטו”, אמר כספי. בקבוצתו החדשה מקווה כספי להשיג את תפקיד המחליף הראשון לעמדת הסמול פורוורד. קבוצתו לשעבר של לברון ג’יימס מנסה לבנות את עצמה מחדש לאחר עונה איומה, וכספי שואף להיות אחד החלקים בפאזל.

Your Comment/התגובה שלך