פוליטיקה

משלחת מאת יאיר אלטמן BDS מצרפת ביטלה ביקור בישראל

משלחת של 20 פוליטיקאים מצרפת, שתיכננו להיפגש עם מרואן ברגותי, ביטלו את ביקורם בארץ לאחר שכניסתם של 9 מהם סורבה

20 חברי פרלמנט וראשי רשויות אירופאים שהתכוונו להגיע לארץ על מנת לתמוך בפלסטינים ולפגוש את מרואן ברגותי, ביטלו את עלייתם לטיסת איירפראנס מצרפת לנתב”ג שתוכננה לצאת ב-20:00 הערב (שבת), זאת לאור הפרסומים כי כניסת תשעה מהם לארץ תסורב.

במקום זאת קיימה המשלחת היום (שבת) בצהריים הפגנה מול שגרירות ישראל בצרפת. לאורך כל המהלך, חברת איירפראנס עמדה בקשר עם רשות האוכלוסין. במהלך השיחות הבהירו הנציגים הישראלים כי כניסת תשעה מחברי הפרלמנט, פעילי BDS בולטים, תסורב.

הפגנה נגד ישראל צילום: SHUTTERSTOCK

השר לביטחון פנים גלעד ארדן ושר הפנים אריה דרעי הם שמנעו כניסת חברי פרלמנט אירופי מצרפת וראשי רשויות בשל תמיכתם האקטיבית בחרם נגד ישראל. דרעי הודיע כי אימץ את המלצת השר ארדן, ויסרב כניסתם של תשעה מהם.

המשלחת כללה חברי פרלמנט צרפתים, חברי הפרלמנט האירופי וראשי ערים בצרפת, ואמורה הייתה לבקר בישראל וברשות הפלסטינית בשבוע הקרוב. המשלחת הודיעה כי מטרת הביקור הרשמית היא ביקור מרואן ברגותי בכלא הדרים, במסגרת תמיכתם בברגותי ובאסירים פלסטינים.

 

גלעד ארדן צילום: יהודה פרץ

ארדן אמר בתגובה כי “המדיניות החדשה נותנת תוצאות. יותר ויותר פעילי חרם מבינים שעברנו למתקפה ושהם לא יוכלו יותר להיכנס לישראל בכדי לפגוע בה”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*