חדשות

פליטי מלחמה: מאות אלפי עקורים בדרום סוריה

גורמי אופוזיציה מדרום סוריה דיווחו כי לוחמים מהציר השיעי, בהובלת כוחות איראניים, נמצאים בשטחי הלחימה באזור דרעא וקוניטרה. נציבות הפליטים של האו”ם בירדן: מאות אלפי סורים נעקרו מבתיהם בימים האחרונים

מתקפת המשטר הסורי בדרום ממשיכה במלוא המרץ. נציבות הפליטים של האו”ם בירדן ציינה כי 270 אלף בני אדם נעקרו מבתיהם עד כה בעקבות המבצע בדרעא, הסמוכה לגבול הירדני. ירדן הודיעה על המשך מתן סיוע לפליטים, ופתיחת בית חולים שדה בסמוך לגבול. כמו כן הודיעו כי הם מוכנים לפנות פצועים קשים לטיפול בבתי חולים בממלכה.

שר החוץ הירדני אימן אל-ספדי, יצא היום לביקור במוסקבה, שם ייפגש עם מקבילו הרוסי סרגיי לברוב. המטרה של הירדנים היא לגייס את הרוסים לסיוע ושיתוף פעולה עם הפעילות שמתבצעת מעבר לגבול הירדני. ספדי כינס מסיבת עיתונאים, שבה דיבר על תיאום המגעים שמתנהלים בין הרוסים לאופוזיציה הסורית, כדי להוביל להסכם הפסקת אש.

מורדים סורים נמלטים מדרום סוריה. צילום: AFPתושבים סורים מפונים מאזור דרעא. צילום: AFP

הרוסים מבטיחים לאופוזיציה הסורית, מסדרון הומניטרי ומתן אפשרות לעזוב את מחוז דרעא צפונה בבטחה, בתמורה הם דורשים מהאופוזיציה למסור את נשקה. אחרי שדווח על מגעים מתקדמים בין הצדדים, חלה הדרדרות וכמה קבוצות חמושות חידשו את הירי לעבר הכוחות הסורים. צבא סוריה החופשית הודיע כי הצליח להרוג שלושה קצינים סורים במהלך הקרבות. חיל האוויר הרוסי, הגיב בהפגזות לעבר ערים שבשליטת המורדים.

רשת אל-מיאדין, המזוהה עם חיזבאללה, ניסתה ליצור את הרושם, שלפיו סעודיה היא זו שמלבה את הלחימה. בראיון שהעניקה לערוץ, אמרה מדאווי אל-רשיד , חוקרת המתנגדת למשטר בסעודיה. כי המטרה של ערב הסעודית היא להוביל לעימות ישיר בין ישראל לאיראן על אדמת סוריה. “סעודיה תומכת במתקפה צבאית בין ישראל לאיראן על אדמת סוריה. מטרתה לקדם מציאות שבה טילים ומטוסים ישראליים יתקפו בסיסים של איראן בסוריה באופן קבוע”.

גורמי אופוזיציה סוריים, דיווחו על לוחמים איראניים, מיליציות שיעיות מאפגניסטן ולוחמי חיזבאללה שנמצאים בשטח. מטעם מכון ‘וושינגטון למדיניות המזרח הקרוב’ דווח כי חיזבאללה שיגר למחוז דרעא שבדרום סוריה את יחידת העילית שלו, אל-רדואן. במכון ציטטו מקורות בסוריה לפיהם כבר בחודש אפריל שלחה איראן את הכוחות שלה לאזור סווידה, דרעא וקוניטרה, כשהם לבושים במדים של הצבא הסורי. במכון ציינו את העובדה שכאשר חיזבאללה שולח את יחידת העילית שלו זה בדרך כלל אומר שצפוי קרב קשה.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*