קהילה

פסטיבל הסתיו/אבי דרורי

המקום הזה הפך כבר לפני שנים רבות כמקום מועדף עלינו לחגיגת פסטיבל הסתיו (חג השבועות האמריקאי). בתחילה היינו מגיעים לכאן עם בננו כשהיה קטן ואהב במיוחד את שדרת הדלעות בה קיימת עד עצם היום הזה דלעת ענקית העשוייה מעץ וילדים אוהבים לטפס עליה, לשחק מחבואים עם הוריהם או סתם לשבת בתוכה. זה בדיוק מה שבננו אהב לעשות אז והיום כשהפך לבחור מבוגר כבר לא מעונין אפילו להגיע לכאן, כמובן יש לו כיום עיסוקים ועניינים אחרים.

כל מה שנותר לנו זה להתבונן במשפחות הצעירות ולשקוע בנוסטלגיית העבר. כל פינה כאן מעלה בנו תמונה וסיטואציה מהתקופה ההיא הגורמת לנו להנאה רבה מעצם השמחה השוררת כאן. למרות חילופי הדורות כאן במרוצת השנים המנהג נותר כפי שהיה נהוג אז, הילדים ממשיכים להנות מאותם משחקים וההורים נהנים לראות את ילדיהם נהנים בקיצור חגיגה אחת גדולה.

הקליקו על התמונות להגדלה

 pum

קבלת פנים שכזאת לא דורשת הסבר כל שהוא.

 pum2

 pum3

לא קיימת תפאורה יפה יותר מזו לצילום הילדים בין הדלעות הגדולות, במיוחד אמורים הדברים לגבי ילדים שאך לא מכבר החלו להבין מה זו דלעת ומה משמעותה.

 pum4

 pum5

 pum6

דלעות גדולות בצבען הכתום וצורתן המיוחדת מושכות את העין. אני מתבונן בהן וחושב לעצמי כמה גרעינים כל דלעת כזאת מכילה וכמה דלעות נדרשות לסיפוק תאוותי לגרעיני דלעת בשעת צפייה בסרט? כל זאת רק בדימיוני משום שבמציאות הם מאד משמינים ואילו מימשתי את דימיוני הייתי נאלץ לאחר מכן לצום זמן ממושך על מנת להוריד במשקל שהצטבר.

 pum7

 pum8

 pum9

 pum10

ממש צורות משונות של דלעות. כנראה שהיה יבול טוב השנה. במבט שני על הדלעות הנהדרות האלה הרגשתי את טעמן הנפלא בפי מהמרק שאשתי מכינה לי מהן כל שנה בתקופה זו.

 pum12

 pum11

גם מקומם של הרכבים הישנים אינו נפקד במיוחד כשהדברים נוגעים לחקלאות. כרכרה ישנה לצידו של טרקטור מהזמנים ההם הם רק חלק מהתפאורה הססגונית בהצגה.

 pum14

 pum13

איך אפשר לקיים פסטיבל כה חשוב ללא חיות משק? ראיתי כאן פרה, סוסים, עיזים, כבשים, ברווזים וחזירים. אוסף נפלא שהחזיר אותי לצעירותי עת הייתי מבלה את חופשות הקיץ שלי בעבודה במושב, יופי של תקופה וסיבה נוספת מדוע אני מגיע לכאן בכל שנה.

 pum16

 pum15

בדרך כלל הורגלתי לראות קלחי תירס צהובים כתומים וגרעינים גדולים, כאן ראיתי סוגים אחרים של תירס שכל שנה אני משתאה מהם מחדש. במיוחד מהתירס האינדיאני שמכיל גרעינים קטנים בצבעים שונים.

צירפתי סירטון קצר להמחשת החוויה, להנאתכם:

פסטיבל נפלא וחינוכי המאפשר לכל אחד מאיתנו, גדול כקטן ללמוד ולהחכים וכמובן להינות ממראה הדלעות, החיות, אביזרי החקלאות והתירס. מקום זה מאפשר לי לחוות את הזמנים ההם פעם נוספת וההרגשה מעולה עוד במיוחד כשהחווה הקטנה הזאת היא שכנה קרובה.

avi droriאבי דרורי

טיולים בטבע

חוויות וסיפורים אישיים,

טיולים למקומות יפים וצילומים

לכתבות נוספות של אבי הקישו

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*