חדשות

פקיד ישראלי בכיר: “הסכם הרגיעה עם חמאס כמעט מוכן לגמרי”

ב”לוס אנג’לס טיימס” דווח כי הסכם בין ישראל לבין חמאס כמעט מוכן אחרי יומיים של שקט בגבול עזה. היום בצהריים: ליברמן יכנס הערכת מצב מיוחדת שבה יבחן אם לפתוח את המעברים לרצועה ולהגדיל מחדש את מרחב הדיג שלה. מאז השבוע שעבר מכחישים בישראל כי הושגה הפסקת אש

פקיד ישראלי בכיר: “הסכם הרגיעה עם חמאס כמעט מוכן לגמרי”

אלוף במיל’ יום טוב סמיה על הנסיונות להכפיש את סגן הרמטכ”ל יאיר גולן לקראת מינוי הרמטכ”ל הבא מתוך המהדורה המרכזית 13.8.18

צילום: משרד הביטחון, עריכה: תומר לוי

קיד ישראלי המעורה במשא ומתן להסדרה ברצועת עזה אמר הלילה (שלישי) ל”לוס אנג’לס טיימס” כי הסכם עם חמאס “כמעט מוכן לגמרי”. הדיווח מגיע על רקע יומיים של שקט בגבול רצועת עזה, שלדברי גורם בטחוני בכיר עברו ללא עפיפונים ובלוני תבערה ומבלי חיכוכים על גדר המערכת.

היום בשעה 12:00 יכנס שר הביטחון אביגדור ליברמן דיון הערכת מצב עם ראשי צה”ל ומערכת הביטחון. על פי הגורם הבכיר, ליברמן ישקול לפתוח את מעבר כרם שלום במלואו ולהגדיל מחדש את מרחב הדיג ברצועה. במערכת הביטחון רוצים לבחון האם השקט שנשמר מאז אתמול הוא איתות מהצד השני, ואם אכן מדובר במגמה שתימשך – ישראל תשקול הקלות נוספות בימים הקרובים.

הגורם הוסיף כי יש לזכור את תוצאות תקיפת צה”ל בשבוע שעבר ואת הפלת בניין שימש את חמאס, בנוסף לאירועי הגדר שבהם נהרגו שלושה פלסטינים וכ-150 נפצעו. לדבריו המטרה היא להראות לרחוב בעזה שיש להם מה להרוויח מהשקט ומה להפסיד מטרור העפיפונים והגדר.

שלשום התכנס הקבינט המדיני-ביטחוני לדון במצב ברצועה ברקע המגעים האזוריים להביא להפסקת אש המתנהלים בתיווך מצרים ושליח האו”ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב. למרות הדיווחים ביום חמישי בלילה על הפסקת אש שנכנסה לתוקף, גורמים בלשכת ראש הממשלה מתעקשים כי ישראל לא הסכימה להפסקת אש ולא התחייבה לכך בפני המתווכחים.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*