Uncategorized, קהילה

ראיון קצר מועד עם הקונסול הכללי יעקב דיין

יעקב דיין, הקונסול הכללי, כבר סופר שלוש שנים בתפקיד הקונסול הכללי בלוס אנג’לס ובקיץ הוא מסיים את תפקידו. היה זה מתבקש לנסות ולסכם את 3 השנים הללו ולשאול את יקי האם עמד ביעדים שהציב לעצמו כשנכנס לתפקיד

דיין הגדיר כבר מהרגע הראשון שיש לו שלושה קהלי יעד שבהם הוא רוצה לטפל: האחד היהודים : הקהילה היהודית מנהיגיה והדור הצעיר שלה. השני הישראלים : הקהילה, הקשר שלה והזיקה לישראל והדור השני והשלישי שלה. היעד השלישי: הקהילות הלא יהודיות, כמו הקהילה הלטינית או האפרו – אמריקנית, כשהמטרה היא לפנות אליהם ולשווק את ישראל. אומר דיין: “מהרבה בחינות אני חושב שהתפקיד הזה הוא מעל לכל הציפיות שהיו לי מהבחינה של מה שאפשר לעשות כאן למען מדינת ישראל. זהו תפקיד שיכול להניב תוצאות שהם חסרי תקדים בהשוואה לרוב הנציגויות של ישראל בעולם

נקודה נוספת שמעלה דיין היא שדרוג השירותים שהקונסוליה נותנת במחלקה הקונסולארית, על ידי מחשוב השירותים, כמעט באופן מלא . נוסף על כך מעלה דיין על נס את השימוש במדיה החדשה המתבטא בבניית אתר חדש לקונסוליה ושימוש באתרים כמו פייסבוק . אגב, אתר הקונסוליה נחשב לאתר מספר 4 בארה”ב וזכה לביקורות מצוינות. תחום התרבות אף הוא קיבל דגש חשוב. דיין:”השנה אנו חלק מ 36 פעילויות תרבותיות שאנו יוזמים או נותנים חסותנו להן. למשל הלהקה האתיופית שאותה הבאנו והשתתפותנו באירועים כמו תיאטרון, מחול, יריד הספרים ב יו.סי.ל.אי., ששם היה לנו ביתן במשך שנתיים”. הישראלי הגר בל.אי., אינו מרגיש את פעילויות הקונסוליה בחיי היום יום שלו אלא אם הוא נזקק לשירות הקונסוליה או  כשהוא משתתף אחד האירועים שהקונסוליה מארגנת או נותנת חסותה להם.

דיין מוסיף ואומר שנעשו אף פעולות מול מוזיאונים ומוסדות כמו הסקירבול , האמר  מוסיאום

ועוד פעילויות רבות אחרות. בנוסף, תומכת הקונסוליה ומשתתפת בפעילויות הקיימות כבר בקהילה, כמו פסטיבל הסרטים הישראלי, מת”י, ייזום משחק כדורגל (גלאקסי),  וכדורסל (קליפרס וסקראמנטו). פעילות חשובה אחרת שמציין דיין הינה הפעילות הפוליטית של הקונסוליה. קשרים עם חברי קונגרס, המושל, ראש העיר, חברי מועצת העיר ועוד.

אומר דיין:” הצלחנו ליצור קשרים יוצאי דופן ויוצאים מהכלל עם כל הגופים שמניתי כמובן שגם בנושאים מסחריים כמו. מים וטכנולוגיה גבוהה טיפלה הקונסוליה בתשומת לב רבה. “אנו מנסים לחבר בין הכספים הגדולים לבין מדינת ישראל ויזמיה למשל בתחום האנרגיה החלופית ,הביטחון וכיוצא באלה. אנו מארגנים משלחות לישראל כדי שיבחנו וילמדו את הטכנולוגיות הקיימות בה” אומר דיין.

ואי אפשר הרי  לפסוח על מערכת היחסים עם הוליווד. דיין:”אינני יכול להצביע על ניצחונות אדירים. הצלחנו להביא אנשים לארץ אבל עדיין לא הצלחנו לעשות סרט על ישראל”. דיין מספר שלשר מרידור שהגיע לביקור קצר הייתה פגישת תדרוך עם קבוצת אנשים משפיעים מהוליווד . דיין: “הקשרים שלנו עם הוליווד הם טובים אך עדיין לא הצלחנו לתרגם זאת לפעילות מנצחת”. הרצון הוא לא להיעזר דווקא בישראלים שבהוליווד אלא במכלול הגדול של אנשי הוליווד שישפרו את תדמיתה של ישראל”

אירוע גדול שמנסה דיין לארגן הוא כינוס לאומי ראשון יהודי – לטיני בארה”ב. זה אמור להיות אירוע שדיין מגדירו “ענק” מתוך מגמה שההידברות בין שתי הקהילות יימשך גם בעתיד אחרי שיסיים את תפקידו. מחלון חדרו שבקומה ה-18 שבשדרות ווילשיר נשקפת הוליווד כשהשלט “הוליווד” בוהק בלובנו.הנוף הכביכול פסטוראלי יכול לכזב, להשלות שהכול בסדר, אך דיין הוא אדם ריאליסט, מפוכח שאינו מתיימר להציג הישגים שלא השיג כהישגיו. עד לסיום כהונתו, ימשיך דיין לעבוד, עם אותן האנרגיות ואותה המוטיבציה, שאיתן נכנס לתפקידו.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*