חדשות

רעידת אדמה בעוצמה 8.0 הורגשה בדרום מקסיקו; חשש מגלי צונאמי

הרעש העז הורגש בעומק של 33 קילומטרים מתחת לפני האדמה ותושבים במקסיקו סיטי דיווחו על בניינים שרעדו ואנשים שנמלטו לרחוב. אזהרת צונאמי פורסמה בחופי מקסיקו וכן בגואטמלה, בקוסטה ריקה ובמדינות נוספות. עד ראייה: “כולם ברחו לרחוב”

רעידת אדמה בעוצמה 8.0 הורגשה לפני שעה קלה (שישי) בדרום מקסיקו – כך נמסר מהשירות הגיאולוגי של ארצות הברית. עוד נמסר כי ייתכנו גלי צונאמי עוצמתיים בעקבות הרעש במקסיקו עצמה וכן בגואטמלה, באל סלבדור, בקוסטה ריקה, בניקרגואה, בפנמה, בהונדורס ובאקוודור. מדובר ברעידת האדמה החזקה ביותר שפקדה את האזור מזה 32 שנה.

בבירה מקסיקו סיטי דיווחו עדי ראייה על בניינים שרעדו ועל אנשים שנמלטו מתוכם בעקבות הרעש. בהודעת השירות הגיאולוגי נמסר כי מוקד הרעש היה כ-123 קילומטרים מדרום לעיר פיחיחיאפן במדינת צ’יאפס הסמוכה לגבול עם גואטמלה ובעומק של 33 קילומטרים מתחת לפני האדמה.

יו”ר ארגון זק”א, יהודה משי זהב, הנמצא במקסיקו סיטי, סיפר כי “לפני כמה דקות הייתה פה רעידת אדמה חזקה. כל האנשים ברחו מהבניינים, כולם נמצאים ברחובות. אנשים יוצאים עם הפיג’מות עם הבגדים מתוך המיטות ומחכים לראות אם יש אפטר שוק. כולם עומדים רחוק מהבניינים”.

מוקד הרעש, בסמוך לגבול גואטמלה (מתוך אתר השירות הגיאולוגי של ארצות הברית)

באזור מפרץ מקסיקו נמצאת מאז אתמול סופת ההוריקן “קטיה” שהחלה כסופה טרופית והתעצמה לכדי הוריקן בדרגה 1 בלילה שבין רביעי לחמישי. בים הקריבי מכה מאז שלשום סופת ההוריקן “אירמה” שהחריבה עשרות מבנים באיים סן מרטן וברבודה וגרמה עד כה למותם של 14 בני אדם לפחות. בפורטו ריקו היכתה הסופה והביאה לניתוק מחשמל של כ-900 אלף בתים ולנזק רב ברחבי האי.

נשים שנמלטו לרחוב בעקבות הרעש במקסיקו סיטי, הבוקר (צילום: רויטרס)

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*