יהדות

שומר מסורת: צוקרברג חשף תמונות מערב שבת – והסעיר את הרשת

מנכ”ל פייסבוק פרסם תמונות מהכנות לארוחת שבת עם פריט יקר ערך שמועבר לבנו מקס – וזכה ליותר מ-300 אלף לייקים. “גביע קידוש מלפני 100 שנה”

מייסד פייסבוק היהודי-אמריקאי, מארק צוקרברג, שהצהיר בתחילת השנה שהדת “חשובה לו מאוד”, פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק עם תמונות של חלות, נרות שבת וגביע קידוש עתיק יומין. אל התמונות צרף סיפור קצר על המסורת היהודית במשפחתו.

מארק צוקרברג ופרסיליה צ’אן צילום: EPA

“בערב שבת, נתנו למקס גביע קידוש שנמצא במשפחתנו כמעט 100 שנים. סבא של סבא רבא שלי, קיבל את אותו אחרי שהם הגירו לכאן. מאז הגביע עובר מדור לדור במשפחה”, כתב.

אל הפוסט צרף שתי תמונות של חלות שבת, לפני ואחרי האפייה. תמונה של גביע הקידוש על רקע פמוטים בצורת מגן דוד ונרות שבת, ותמונה שלו מחזיק את בנו מקס בעת שהוא שותה מכוס הקידוש.

מארק צוקרברג – יהודי אמיתי צילום: ספריית חב”ד הרווארד

אלפי גולשים שיתפו את הפוסט, שזכה ליותר מ-300 אלף לייקים, פחות מיממה מרגע שפורסם. גולשים רבים הגיבו בהתלהבות לתמונות ולסיפור. “זה יפה שאתה נותן עדיפות למסורת ולתרבות. נרשם לזכותך”, כתב גולש בשם מתיוס וזכה ליותר מ-1000 לייקים. “אני חושב שאם יותר אנשים ישתפו את האמונות והמסורת המשפחתית, נוכל לחיות יחד עם יותר הבנה. תודה לך על כך”, כתב מרטי וזכה למאות תגובות.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*