Uncategorized, קהילה

שמעון ארם

 

שמעון ארם שייך לאותו זן מיוחד של אנשים, שניתן לומר עליהם שמעשיהם ותרומתם, ימשיכו לשרת את הקהילה גם אחרי היותם. יותר מכך, יתכן שיעבור עוד הרבה זמן, עד שמשמעות פעילותם ומעשם, תגיע למיצוי מלא ותקבל את מלוא ההכרה לה הם ראויים. שמעון ארם הוא אחד מיחידי הסגולה שמשאירים חותם, בכל מה שהם עושים.

בשנים האחרונות, מקדיש שמעון את מלוא זמנו ומרצו, לטיפוח מערכת יחסים חיובית עם הקהילה הנוצרית באמריקה, במסגרת ה”נקסוס ישראלי נוצרי”, (בקיצור “נקסוס”). גוף שהוקם ביוזמתו של שמעון בשנת 2002 כשותפות של נוצרים ויהודים אמריקנים, ששם לעצמו כמטרה עיקרית, תמיכה במדינת ישראל.
אחד המוטיבים העיקריים של “נקסוס” הוא – חינוך. בשיתוף פעולה עם כנסיות ובתי ספר נוצריים, מקדם הארגון את הכרת והבנת מדינת ישראל מזווית תנכ”ית והיסטורית. העבודה המשותפת של אנשי דת יהודים ונוצרים, למען ישראל, יוצרת גישה חיובית ותורמת לשיפור תדמיתה של המדינה. באירוע שנערך לאחרונה לכבודו של משה, “בוגי”, יעלון, סגן ראש ממשלת ישראל, נכחו כשלשת אלפים נוצרים. ארגון הבת של נקסוס – “הברית למען ירושלים”, מסייע לארגונים נוצרים ויהודים, במאבק באיום האסלאמי הבינלאומי הקיצוני, על המורשת על הערכים המשותפים של היהדות והנצרות. פעילותה של נקסוס מתאפשרת תודות לתרומות הנדיבות של גופים יהודיים ונוצרים, כנסיות, בתי כנסת ונדבנים פרטיים שהאינטרס המשותף שלהם הינה הדאגה לביטחונה של ישראל. זרעי שיתוף הפעולה היהודי – נוצרי, נזרעו בליבו של שמעון, בעת ששמש כעוזרו של אורד ווינגייט. ווינגייט, קצין בריטי נוצרי, ששרת בפלסטינה במסגרת המנדט הבריטי, האמין אמונה דתית עמוקה, בצרך בקיומה של מדינה יהודית. מסירותו לעניין היהודי, זיכתה אותו בכינוי “הידיד”. הוא סייע ל”הגנה” בהקמתן ובאימונן של פלוגות הלילה המיוחדות. שאליהן הצטרפו מתנדבים בריטיים, שהגנו על הישוב מפני התקפות הכנופיות הערביות. שמעון בן השנתיים והוריו עלו לארץ מליטובניה בשנת 1922. המשפחה התמקמה בתל – אביב.  בגיל חמש עשרה, הצטרף לארגון ה”הגנה” ומאז מוקדשים חייו לחיוניותו, בטחונו ומורשתו של עם ישראל. ב1942, היה שמעון מראשוני המתגייסים לצבא הבריטי, במסגרת ה”בריגדה היהודית”, יחידה שהתבססה על מתנדבים יהודים שלחמה בנאצים כחלק מהצבא הבריטי. לקראת תום המלחמה, הוצבה הבריגדה בצפונה של איטליה, שם נפגש שמעון, הקצין הצעיר לראשונה, עם אימתה ותוצאותיה של השואה. ביקוריו במחנות ההשמדה, שינו את מהלך חייו לתמיד. במהלך השנים הבאות, חי שמעון חיים כפולים. קצין בריטי ביום ומנהיג קבוצה של ציידי נאצים חסרי פשרות בלילה ב1948, התבקש שמעון על ידי דוד בן – גוריון, לסייע בהקמתו ובארגונו של צבא ההגנה לישראל והיה מקימו של בית הספר לקצינים של הצבא שבדרך. במלחמת השחרור, לחם שמעון כמפקד גדוד. עם תום המלחמה, הצטרף שמעון לשירות החוץ של המדינה הצעירה ושרת כשגריר נודד במערב אפריקה כשהוא מסייע ויועץ למדינות שזה עתה קיבלו עצמאות בארגון החיים הכלכליים והפוליטיים. מאז שהגיע ללוס אנג’לס בשנת 1970, המשיך שמעון לשרת את המדינה ואת האינטרסים של הקהילה המקומית ללא לאות. הנהיג את מועצת הארגונים הישראליים ואת פסטיבל יום העצמאות הישראלי, ארגון איפ”ק, הליגה נגד השמצה, ארגון הציונים האמריקאים, המוסג היהודי לביטחון לאומי וארגון בני ברית. את שלשים השנה האחרונות, הקדיש שמעון לבניית גשר אל הקהילה הנוצרית. בפעילות משותפת עם אנשי דת מכל קשת הגוונים באמריקה, כמו גם באירופה, ליצירת תמיכה מוחלטת בישראל. ראשי הזרמים השונים בנצרות השולטים על עשרות אלפי בתי כנסיות, לומדים את האמת על ישראל ועל המצב במזרח התיכון, מפיו של שמעון ארם, המשדר אליהם מדי שבוע בתכנית “עדכונים מישראל”, המשודרת מחוף לחוף במסגרת שידוריי “הרדיו הנוצרי הלאומי של אמריקה”. שמעון ארם כבר איננו איש צעיר. אך עדיין מוקדם לסכם את תרומתו לעם היהודי, מדינת ישראל והקהילה הישראלית בלוס אנג’לס. איש כמוהו, לעולם אינו נח על זרי הדפנה ומי שמכיר אותו מקרוב יודע שכל עוד נשמה באפו, ימשיך שמעון ליזום וליצור כל מה שרק אפשר, (ולפעמים גם מה שנדמה כבלתי אפשרי), לקידומה וחיזוקה של מדינת ישראל והקהילה הישראלית


חגיגת יום ההולדת ה 89 של שמעון ארם

Close to 500 Southern California Jews and Christians recently gathered at Valley Beth Shalom in Encino to celebrate the State of Israel

on the 89th birthday of Israel Christian Nexus/Alliance For Jerusalem founder and chairman Gen. Shimon Erem.  Southern California rabbis, pastors and community leaders enjoyed the evening of music, refreshments, friendship and inspiration led by Rabbi Ed Feinstein, who was the host rabbi of the event.  Pastor Jim Tolle and more than 200 members of his Spanish-language church La Iglesia En El Camino participated in the event.  Other participants included with Pastor Che Ahn of Harvest Rock International Ministries, Rabbi Eliyahu Fink of the Pacific Jewish Center, Dr. Daryl Temkin of the Israel Institute, Sarah Davis, station manager of Christian radio station KBRT and Deputy Consul General of Israel Gil Artzyeli – who spoke in both English and Spanish. More than 50 pastors and rabbis attended the event.  There were special musical performances by Broadway star and Grammy Award nominee Amick Byram, acclaimed 13-year old singer Hannah Drew, Los Angeles Jewish Symphony director Noreen Green, the Fellowship of Praise gospel praise team and cantorial soloist Sandy Bernstein.  Rabbi Mordecai Finley of Ohr HaTorah, Pastor Keith Brandt of Monroe Street Christian Church and Rev, Alfredo Porras of La Iglesia En El Camino were the emcees for the event.  Proceeds from the evening went to support the work of the Israel Christian Nexus/Alliance For Jerusalem.

צלומים אורליהלוי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*