תרבות ואמנות

הרייטינג של טקס האוסקר עלה מאת דודי כספי

בשנה שעברה הגיע הרייטינג של הטקס לשפל חסר תקדים, אולם השנה המארגנים נשמו לרווחה: 29.6 מיליון בני אדם צפו בטקס, שלושה מיליון יותר מבשנה שעברה

   

מתוך הטקס השבועס

מארגני האוסקר יכולים לנשום לרווחה: לראשונה מזה חמש שנים הרייטינג של הטקס במגמת עלייה.

על פי נתוני הצפייה בטקס האוסקר 2019, הטקס משך 29.6 מיליון צופים – שלושה מיליון צופים יותר בהשוואה לרייטינג של הטקס בשנה שעברה – אז נרשם שפל שבאקדמיה לקולנוע לא זוכרים מזה עשורים. עדיין מדובר בנתון שרחוק מאוד מימי הזוהר של הטקס בסוף שנות ה־90 ובתחילת שנות האלפים – אז צפו באוסקר יותר מ־40 מיליון צופים.

אחת הסיבות לכך שהרייטינג של הטקס הנוכחי היה גבוה באופן יחסי היא ככל הנראה משום שהפעם בין המועמדים היו גם סרטים שהצליחו מאוד בקופות וזכו לחשיפה גדולה. עובדה זו שיחקה לטובת המארגנים.

בימים האחרונים דווח במגזיני הברנז’ה כי רשת ABC, שבידיה זכויות השידור לטקס, התחייבה בפני מפרסמים שהירידה ברייטינג משנה לשנה תיבלם הפעם, וכי אם לא – הם יפוצו בזמן פרסום נוסף. כל זה כדי לא לשנות את התעריף הקיים של 2.2 מיליון דולר עבור 30 שניות פרסום במהלך הטקס. הרשת סירבה להתייחס לדיווחים.

בנוסף, המשדר המסורתי מהשטיח האדום של ערוץ הבידור E! – שצלל בשנה שעברה (ירידה של 43 אחוזים בנתוני הצפייה) קפץ חזרה השנה. הסך המצטבר של הצופים בו הגיע ל־1.82 מיליון בני אדם.

הביקורות בארה”ב לטקס לא היו נוראיות כפי שציפו.

על אף היעדר המנחה ולמרות שלל הדרמות שהמארגנים התמודדו איתן השנה –  המבקרים לא קטלו את הטקס. “היה משדר נהדר עם קצב מאוד טוב, וחשבתי שהכל התנהל מעולה”, אמר לאחר הטקס המפיק הראשי גלן ווייס בראיון ל”אנטרטיינמנט וויקלי”.

Your Comment/התגובה שלך